צמחי מרפא

צמחי מרפא סיניים קיימים ככלי-טיפול של הרפואה הסינית לפי הערכה מעל 5,000 שנים עוד לפני ידיעה על קיומו של הדיקור הסיני עצמו.
על מנת להבין את העיקרון הטיפולי בשימוש בצמחי-מרפא והאם הם מתאימים בשבילכם כמטופלים, צריך להבין כיצד הם עובדים בגוף.

כפי שבוודאי קראתם, (ואם לא, אני ממליץ לקרוא לפני) הרפואה הסינית פועלת לפי מערכת קוי האנרגיה בגופינו אשר נקראים מרידיאנים.
באמצעות דיקור סיני ניתן להשפיע על מחלות רבות דרך ״הנעה״, ״פיזור״, ״חיזוק״ או ״החלשה״ של האנרגיה שנעה במרידיאן שהמטפל מצא לנכון לטפל.
לדוגמא- אם ארצה לטפל בכאבי-בטן ואני מאבחן שהבעיה היא בקיבה, ככל הנראה אדקור נקודות שיכולות להניע אנרגיה על המרידיאן ובכך להקל על הכאב של המטופל.

כיצד הצמחים אם כך שונים מהשפעת הדיקור?

בגופינו 3 רמות עיקריות לפי הרפואה הסינית.

הרמה הראשונה היא רמת הצ׳י או האנרגיה אם תרצו שנמצאת על פני העור, לאחר מכן רמת הנוזלים שנמצאת במרווחים בין העור לתאים והיא אחראית על תהליכים של חילוף-חומרים ולבסוף הרמה הכי עמוקה- רמת הדם אשר מתארת את כלי הדם עצמם בגוף החל מורידים ועד לעורקים ולאיברים עצמם.

כאשר נרצה להשפיע לדוגמא על כאב בכתף או כאבי שרירים כתוצאה ממתיחה/ מאמץ מספיק שנשתמש בדיקור סיני אשר משפיע על רמת הצ׳י בעיקר ומעט על רמת הנוזלים. לעומת זאת, כאשר נרצה לטפל בבעיות הקשורות לפנים ומחלות של האיברים עצמם וזרימת דם ארצה לשלב כמטפל גם צמחי-מרפא לתוצאות גבוהות יותר בקליניקה אשר מוכיחות את עצמן כל פעם מחדש.
בנוסף על מטופלים לדעת שמחלות כמו: כבד שומני, דלקת בקיבה ודלקות בדרכי הנשימה מגיבות ברוב המקרים יותר טוב לשילוב המתואר בין צמחי-מרפא לדיקור מאשר לדיקור בלבד.

 

שאלות נפוצות

כן, כל צמחי המרפא שחברת ברא צמחים איתה אני עובד עובדים עימם מאושרים כשרות על ידי הרב של החברה.

לחלוטין כן.
מטפל מוסמך ברפואה סינית מוסמך בטיפול בפרמקולוגיה סינית כחלק מהשלמת לימודיו התיאורטיים.

במקרים מסוימים כן. במידה ואתם לוקחים תרופות מערביות באופן קבוע המטפל/ת שלכם מחויבים לשאול אילו תרופות ולפיהם גם להתאים את צמחי המרפא השונים בפורמולה שיבנה עבורכם.

Call Now Button דילוג לתוכן