מיגרנות

מיגרנות הן נושא מאוד רחב ומורכב שניתן לדבר עליו המון, גם בהתייחסותה של הרפואה הקונבנציונאלית למשך, סימני וחומרת המחלה.
אך אם הגעתם לכאן וקראתם עד כה סימן שאתם מחפשים פיתרון טבעי לבעיה שלא מערב אין סוף כדורים, זריקות ואפילו טיפולי בוטוקס והחדרת חומרים נוספים לגוף שלכם.
כאן אספר לכם למה כדאי, ואף רצוי לאמץ טיפול ברפואה סינית אל חייכם שלא רק מספק הקלה בכאבים אלא גם יכול לפתור ברוב המקרים את הבעיה לחלוטין.

טיפולים טבעיים במיגרנות וכאבי ראש מיגרנוטיים קיימים כבר אלפי שנים בסין והיו בשימוש מוצלח מאוד הרבה לפני המצאת משכחי-הכאבי, זריקות חוסמי קולטני העצבים (beta-blockers) והזרקות הבוטוקס.
בסין ידעו כבר לפני אלפי שנים שמיגרנות קשורות ב-90% מהמקרים לקיום אורח-חיים לא נכון, תזונה הכוללת משקאות חריפים, בשר אדום או ממריצים למיניהם וסטרס.
אם כן, לאחר התייחסות לשורש הבעיה ולאחר טיפול המשלב דיקור-סיני, צמחי מרפא והנחיות תזונה הכוללות איזון רמות של סטרס בגוף- המטופל.ת הבריאו.

בעידן המודרני אשר כולל אוכל מעובד ומתועש, עבודה רבה מול פלאפון ומחשב, החשיפה לקרינה זינקה וביחד איתה ההתנוונות האיטית של מערכות גופינו.
לכל אלו יש קשר ישיר למיגרנות מכל הסוגים, גם על רקע הורמונלי שנשים צעירות סובלות מהן המון וגם נשים בגיל המעבר.
מניסיוני, רוב מקרי המיגרנות מגיבים לטיפולים ברפואה סינית עם עד 75% החלמה ופשוט חבל כפי שאני רואה את זה לא לאפשר למטופלים לקבל טיפול שבאמת עובד בלי משכחי כאבים שלא באמת עוזרים וגם אם כן אז השאלה היא מתי הפעם הבאה ועד מתי המטופל.ת יהיו תלויים בהם?
אין טוב ממראה עיניים בדיוק כמו שאין מטופל מרוצה יותר מאשר מטופל שמאמין בתהליך הטיפולי שהוא עובר ומצבו משתפר בהדרגה.
לכן החלטתי לשתף אותכם בסיפור מקרה מהקליניקה שלי ואתם תשפטו בעצמכם.

 

טיפול במיגרנות

לפני מעט יותר משנה הגיע אלי ט׳, מטופל בשנות ה40 המאוחרות לחייו שתלונתו המרכזית הייתה התקפי ״מיגרנה״ מגבילים בתפקוד שסבל מהן מאז גיל ההתבגרות.
אם אינכם סובלים ממיגרנות אז אתם לא באמת מבינים מהי משמעות המילה שהרבה מהמטופלים שמגיעים אלי מפחדים לבטא ביום יום שמה ״תיפול״ עליהם.
התקף מיגרנה ממוצע יכלול כאבי ראש ״מפוצצים״, ״קודחים״, ״לוחצים״ ברמה משתנה של 7-10 אשר ימשך בין 12-48 שעות ולא יתנו למטופל.ת מנוח.
בהרבה מקרים בנוסף לסוג הכאבים שמיקומם הכי נפוץ יהיה באיזור הטמפורלי של הראש (רכות), המטופל.ת יחוו בחילות/ הקאות והרגשת לחץ בתוך גלגל העין עם אאורה- ״טשטוש ראייה״ ונקודות צפות המתלווים לרגישות לאור.
מיגרנות לפי הרפואה הסינית מחולקות למספר סינדרומים שונים שיש לעשות להם ״אבחנה מבדלת״ בקליניקה על מנת לטפל בהתאם לסוג המיגרנה של המטופל.ת.
כל סינדרום יכול לערב איבר ספציפי או מספר איברים ש״יצאו מאיזון״ והתפקוד האנרגטי התקין שלהם נפגע.

טיפול במיגרנות - סיפור מקרה ממטופל

במקרה של ט׳, 25 שנים של הרגלי-חיים גרועים אשר בין היתר נבעו מחוסר-מודעות ולחץ חברתי כמו אצל רבים מאיתנו והיוו גורם עיקרי למיגרנות שלו כללו:

❌אכילת ג׳אנק פוד על בסיס קבוע ואוכל שומני
❌שתיית קולה במקום מים 3 ליטר ביום בעיקר בילדות
❌צריכת קפאין בכמות גבוהה ומאכלים מתוקים בבגרות
❌סטרס באופן קבוע שכן עבודתו מצריכה ריכוז גבוה.

התקפי המיגרנה שלו התבטאו בלחץ ״קסדתי״ אשר התחיל תמיד מאיזור הזוקפים, התפשט לאיזור האוקסיפוטלי (האחורי של הראש) וסגר לו על כל הראש עד למעל העיניים והגבות ופשוט לא הרפה. מרגע זה ואילך המטופל היה נתון לחסדו של הכאב עד שזה החליט לעבור וט׳ יכל לחזור לסדר היום הקבוע שלו.
סוג זה של כאב ראש מיגרנוטי תמיד יהיה קשור לכבד (ולכיס המרה אשר מסייע לכבד לפרק את השומנים בדם) ולחוסר הרמוניה באיבר עצמו ואכן המטופל באמת סובל מכבד שומני שמחזק את האבחנה בקליניקה.
צורת ה״סגירה״ הלוחצת של הקסדה נוצרת מכיוון שיש ״עודף״ בערוץ האנרגטי אשר ממוקם ״דו- צדדית״ בשני הצדדים של הראש- דבר אשר מגביר את תחושת הלחץ המייסרת. מיותר לאמר כמה חסר-אונים הרגיש כאשר הגיע אלי ובאמת שניסה הכל כבר- דיקור סיני וטווינא בקופת חולים, צמחי מרפא אצל מומחים שונים ופורמולות טבעיות, שינוי תזונה אך שום דבר לא ״החזיק מים״. וכך התחלנו תהליך…

היום, שנה לאחר התהליך הטיפולי שלנו ביחד ולאחר יותר מ50 מפגשים שבמהלכם ט׳ חווה רק התקף מיגרנה אחד משמעותי, המטופל ואני משוכנעים שהדרך הייתה משתלמת והתוצאות מדברות בעד עצמן:
״אני מרגיש מצוין, מרגיש כמו בנאדם אחר״ הוא אמר לי לאחר 10 המפגשים והסדרה הראשונה שעברנו ביחד ומאז אני והוא כבר התרגלנו לשמוע אותו.
לאחר שתי סדרות טיפולים המטופל הרגיש ביטחון להוריד את כמות הטיפולים השבועיים ולהתחיל לאכול שוב דברים שהוא אוהב, ולהפתעתו הרבה ההתקפים עדיין פשוט סירבו להגיע.
לדבריו של ט׳: ״יש איזה מחסום שהדיקור יצר וההתקפים לא מצליחים לחדור״.
כמובן שהסברתי לו שזה לא רק בגלל הטיפולים אלא מכיוון שהוא עבר תהליך חשוב גם ברמת התזונה והורדת מאכלים מזיקים.

היופי ברפואה הסינית ויעילותה בטיפול במיגרנות בנוי מחד על אבחון מדויק בקליניקה של סוג הבעיה בהתאם לאותו איבר/ איברים אשר יצאו מאיזון אך גם מאידך על הבנתו ונכונותו של המטופל להוריד הרגלים רעים ולהתמסר לתהליך הטיפולי.

Call Now Button דילוג לתוכן