דלקת בעצב המשולש

דלקת בעצב המשולש או הטריג׳מינאלי היא מחלה נוירולוגית של עצבי הפנים אשר מתבטאת בכאבי-פנים עזים שלא מרפים. 

כשמו כן הוא- מיקומם של הכאבים משתנה בהתאם למסלול העצבי הדומיננטי במקרה הספציפי. לעתים הדלקת מערב שני עצבים בבת אחת וייתכן שהמטופל ירגיש כאבים גם בלסת וגם בלחי או גם בלחי וגם ברקה לחילופין.

טיפול בדלקת עצב המשולש

בעוד שברפואה המערבית הבעיה מטופלת בעיקר באמצעות משכחי כאבים מסוג Beta Blockers שאמורים לטפל בדלקת העצבית- הם לרוב לא באמת מספקים מענה למטופלים והם נאלצים להגדיל עם הזמן את המינון עד שמגיעים לחדר הניתוח. 

בניגוד לכך, הרפואה הסינית מציעה פיתרון אמיתי לבעיה באמצעות טיפול מדוייק אשר פותר את הבעיה מן השורש וכך בשלב הראשוני מקל על הכאבים ולאחר מכן פותר את הבעיה לחלוטין ברוב המוחלט של המקרים.

טיפול בדלקת בעצב המשולש - סיפור מקרה ממטופלת

ר׳, מטופלת בת 63 הגיעה אלי לקליניקה לאחר שסבלה חודשיים מכאבים עזים לאחר שנחשפה לרוח וקור. בנוסף קישרה את הכאבים להתאמה של סד-לילה בעקבות בעיה של חריקת-שיניים שממנה סובלת כבר שנים רבות. 

רופא פה ולסת אבחן אותה כחולה בדלקת בעצב המשולש אך אף טיפול שניסתה החל ממשכחי-כאבים, פיזיותרפיה, אוסטאופתיה ודיקור סיני אצל מטפלים שונים לא עזרו והקלו לה על הכאבים. 

למעשה היא סבלה מכאבים עזים בכל שלושת ענפי העצב המשולש כאשר הענף האמצעי שמתחבר עם האוזן והלחי והענף העליון שמגיע לרקה ומקיף את הראש עד לבסיס העורף היו הדומיננטיים ביניהם.

לאחר שני טיפולים בלבד המטופלת הרגישה ״משהו שונה ושמשהו זז״ לדבריה. הייתה הקלה שכבר לא חשבה שתרגיש וידענו שאנחנו במסלול הנכון לעבר ריפוי. 

ההקלה הלכה והתעצמה עד לריפוי מהמצב ההתחלתי בו הגיעה אלי לאחר סיום סדרת טיפולים בת 10 טיפולים (יש לציין שהונחתה להתרחק מרוח ישירה על אזור הפנים וממזגנים).  להנחייתי המשכנו טיפולי-ביקורת בלבד כאשר הורדנו את מינון הטיפולים השבועיים משניים לאחד. 

ביקורת לאחר שנה מהמקרה המתואר הראה שמצבה יציב והיא מנהלת אורח-חיים תקין ללא כאבים שמפריעים לה בתפקוד. 

הייתה לי הזכות לטפל בה, לרפא  את המקרה ובכך להתחיל להפיץ את יעילות הדיקור הסיני בריפוי המחלה הזו, שגורמת סבל למאות אם לא אלפי אנשים בארצנו ויש לה פיתרון טבעי עם אחוזי הצלחה של עד 80% אצלי בקליניקה.

Call Now Button דילוג לתוכן